Сьогодні в Україні гостро стоїть питання переробки текстильних відходів, але ця тема часто супроводжується міфами, що заважають повноцінно оцінити її значення.
Міф 1: Увесь текстиль можна переробити
Насправді, лише певні типи текстильних матеріалів придатні до переробки. Натуральні волокна (бавовна, льон) легше переробляються, а синтетичні (поліестер, нейлон) потребують додаткових обробок. Є також певні нюанси з плащівкою. Також не приймається на переробку одяг з твердими елементами: гудзиками, замочками, тощо.
Міф 2: Переробка текстилю не впливає на екологію
Переробка текстилю допомагає значно скоротити обсяги відходів на звалищах, зменшити викиди CO₂ та заощадити воду. Наприклад, використання переробленої бавовни зменшує споживання води, адже для вирощування нової сировини потрібні великі запаси водних ресурсів.
Міф 3: Матеріали із переробленого текстилю неякісні та менш міцні.
Навпаки, сучасні технології дозволяють виготовляти з перероблених матеріалів продукцію високої якості. Такі матеріали часто використовують для одягу, меблів, підлогових покриттів, а їх міцність та довговічність залежать від правильного вибору технологій переробки.
Міф 4: Переробка текстилю не є вигідною для бізнесу
Переробка текстильних відходів може бути вигідним напрямком для бізнесу. Вона зменшує потребу в новій сировині, а популярність екологічної продукції та екологічно свідомого споживання росте серед споживачів, що створює нові ринки збуту.
Міф 5: Переробка текстилю вирішить проблему текстильних відходів
Переробка текстилю лише один із способів зменшення відходів. Для зниження негативного впливу на довкілля важливо також скорочувати надмірне споживання, відмовитися від зайвого (ієрархія поводження з відходами), використовувати натуральні матеріали та продовжувати термін експлуатації одягу через повторне використання.
Міф 6: Переробка текстилю – це дуже складний процес.
Існують сучасні технології, які спрощують процес текстильної переробки, зокрема механічне та хімічне розщеплення волокон, що дозволяє виготовляти нові матеріали з відходів швидше й ефективніше. Ми у Re:inventex використовуємо найбільш екологічну технологію – механічну переробку.
Разом із нами ви можете зробити свій внесок у зменшення відходів та збереження ресурсів.Обирайте сталі рішення та підтримуйте екологічні ініціативи в Україні вже зараз!