Текстильна промисловість є однією з найбільш ресурсомістких та забруднюючих галузей у світі.
Текстильна промисловість є однією з найбільш ресурсомістких та забруднюючих галузей у світі. Щорічно у світі виробляється понад 100 мільярдів одиниць одягу, що призводить до значного навантаження на екологію. За даними Європейського агентства з навколишнього середовища, у 2020 році споживання текстилю в ЄС призвело до викидів близько 270 кг CO₂ на людину. Крім того, текстильна галузь відповідає за 20% глобального забруднення чистої води продуктами фарбування та обробки. Важливо зазначити, що лише 1% використаного одягу переробляється у нові текстильні вироби, що свідчить про низький рівень переробки у цій сфері.
Глобально, проблема текстильних відходів набуває все більшої уваги. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США (EPA), кількість текстильних відходів у світі збільшилася на 811% з 1960 по 2015 рік. У 2015 році кількість таких відходів склала 16 млн тонн, з яких близько 66% потрапило на сміттєзвалища.
Більшість одягу та відходів текстилю, що викидається у світі, потрапляє на сміттєзвалища та полігони ТПВ. Розкладання натуральних волокон, таких як шерсть, може генерувати парникові гази, тоді як синтетичні волокна розкладаються понад 200 років, одночасно виділяючи токсичні хімічні речовини в довкілля.
У ЄС щороку накопичується 7-7,5 млн тонн текстильних відходів , близько 16 кг на людину. Із цього обсягу лише 4,4 кг на людину були зібрані окремо для повторного використання та переробки, тоді як 11,6 кг на людину потрапили у змішане побутове сміття. Окрім цього, наразі близько 30% текстильних відходів у Європейському Союзі йде на високотемпературне спалення.
За оцінками експертів, до 2050 року понад 150 мільйонів тонн одягу буде викинуто на звалища або спалено.
У Великій Британії близько 4% текстилю та тканин, зібраних для повторного використання або переробки, все ж потрапляє на звалища. Це коштує економіці Великої Британії приблизно 82 мільйони фунтів стерлінгів (89 мільйонів євро) щороку для управління текстильними відходами на звалищах.
Австралійці купують в середньому 27 кілограмів нового текстилю щороку та викидають близько 23 кілограмів на звалища.
Шведське хімічне агентство KEMI оцінює, що розкладання текстилю на звалищах у Європейському Союзі призводить до викидів понад 2,000 тонн токсичних барвників щороку.
Щодо України, відповідно до останньої статистики, у 2022 році утворилося 20.800 тонн. Обсяг спалених відходів склав 300 тонн. Також 400 тонн. було перероблено.
У відповідь на ці виклики Re:inventex вирішує проблему накопичення текстильних відходів.
Ми впроваджуємо світові тенденції у переробці, співпрацюючи з текстильною та модною індустрією, державними органами, екологічними організаціями та споживачами, щоб розвивати культуру поводження з текстильними відходами.
Re:inventex використовує обладнання від провідних європейських виробників. Наша стратегія розвитку спрямована на суттєве збільшення обсягів переробки до 10 000 тонн вже до 2027 року.
Механічна технологія, яку ми застосовуємо, є однією з найбільш ефективних у цій галузі. Вона дозволяє через процес розволокнення отримувати високоякісне волокно без зміни структури матеріалу. Це відкриває можливості для переробки різних типів текстильних відходів, від натуральних до синтетичних волокон, з ефективністю до 95%. У результаті, ми отримуємо цінну сировину, придатну для використання у багатьох сферах.
Раді поділитися нашим досвідом та запросити вас особисто відвідати наше виробництво. Запрошуємо особисто побачити, як ми надаємо текстилю друге життя!